Marzy ci się akwarium i złota rybka spełniająca życzenia, ale nie wiesz od czego zacząć, aby w końcu je mieć? Zanim założymy swoje pierwsze akwarium najlepiej zaciągnąć rady specjalisty. Udajmy się do sklepu zoologicznego, ponieważ możemy być pewni, że tam z pewnością uzyskamy wszelkie informacje akwarium jaki i rybek.

Jakie rybki wybrać do akwarium?

Jeśli masz już akwarium od kogoś, może znalazłeś na strychu lub kupiłeś nowe, to warto od razu zastanowić się jakie ryby powinny pływać w akwarium. Wybór jest niewątpliwie duży. Możemy wśród najpopularniejszych rybek wymienić kilka ryb: platka, brzanka, neon, kirysek, czy też gupik.

  • platka to ryba z czarnymi plamami w pobliżu płetwy ogonowej.
  • brzanka wysmukła ryba słodkowodna z rodziny karpiowatych,
  • neon czerwony ryba słodkowodna z rodziny kąsaczowatych.
  • kirysek panda nieduża ryba słodkowodna, przypominająca pandę.
  • gupik pawie oko ryba południowoamerykańska. Jedna z najbardziej popularnych ryb akwariowych.

Rodzajów rybek do domowego akwarium jest oczywiście wiele więcej.

Ile kosztują rybki do akwarium?

Na dzień dzisiejszy koszt rybek do akwarium zależy od ich gatunku, ale z reguły ceny wahają się od 1 zł do 5 zł a nawet do 50 zł. Na początek kupujmy lepiej rybki mniej wymagające. Jeśli jednak wciąż nie masz akwarium, to pamiętaj, że akwarium nie musi być nowe. Rozejrzyj się za używanym na aukcjach internetowych. Takie akwarium w dobrym stanie kupisz już za kilkadziesiąt złotych. Z kolei jeśli chodzi o wyposażenie, jak i o rybki, to na pewno zakupisz je w sklepie zoologicznym lub nawet przez internet.

Źródło: www.coslychac.pl