Niektórzy mówią, że najłatwiejsza do złowienia jest ryba, której nie chcesz. Zdarza się, że niektóre gatunki są lokalnie obfite i łatwe do złapania, ale w większości nie są one najbardziej jadalne lub najbardziej pożądane.

Jednak w poniższym wpisie postaramy się przedstawić Wam listę najłatwiejszych do złowienia ryb, które mogą się Wam spodobać.

Oto niektóre z ryb, o których złowienie nie będziesz musiał zbytnio walczyć.

Pstrąg

Niezależnie od tego, czy lubisz łowić ryby czy nie, zapewne wiesz, czym są te ryby. Są one uważane za jedne z najłatwiejszych do złowienia ryb ze wszystkich. Pstrągi występują w wielu różnych gatunkach.

Tak więc, naturalnie ich gusta co do przynęt różnią się między sobą. Ciekawostką jest jednak fakt, że najczęściej wybierane są przez nich mniejsze przynęty, takie jak muchy, robaki i karcze.

Sum

Jest to z pewnych względów druga najłatwiejsza do złowienia ryba. Po pierwsze dlatego, że zamieszkują liczne awkeny wodne. A po drugie, ma skłonność do jedzenia wszystkiego.

Oczywiście nie da się ich złowić na przypadkowe przynęty, ale wiele razy się uda. Dodatkowym faktem, który może Ci pomóc jest to, że te ryby będą szaleć za wątróbką z kurczaka.

Sunfish / Crappie

Mniejsze rozmiary sprawiają, że należą one do najłatwiejszych do złowienia, ale dlaczego? Bo te ryby są absolutnie głupie. Nie zatrzymują się ani na chwilę i przez cały dzień łowią się na te same przynęty.

Okoń

Okoń występuje w ponad sto gatunkach, które występują w niemal każdym zakątku świata. Ameryka, Afryka, Australia, a nawet Azja. Dwa z najbardziej znanych gatunków okonia to okoń żółty i okoń biały. Oba są łatwe do złapania, ponieważ zjedzą prawie wszystko, chociaż dobrym pomysłem jest używanie małych przynęt – to ułatwi ci zadanie.

Bas

Bassy są bardzo wojowniczymi rybami, więc technicznie rzecz biorąc nie są zbyt trudne do złowienia, z wyjątkiem tych dużych. Bassy są agresywne z natury i stały się powszechne jako ryba sportowa. Ale bądź ostrożny, używaj różnych przynęt, ponieważ mają one tendencję do uczenia się unikania niektórych typów przynęt.

Jak łowić tuńczyka?