Wielu osobom bursztyn kojarzy się z kamieniem szlachetnym, ale prawda jest taka, że jest on pochodzenia roślinnego: pochodzi ze skamieniałej żywicy drzew, głównie sosny. Bursztyn pochodzi ze skamieniałej żywicy roślinnej drzew mającej 35 milionów lat w Morzu Bałtyckim. Występuje w różnych kolorach, ale nie zmienia to jego wielu właściwości. Występuje w odcieniach żółtawych, pomarańczowych, czerwonawych, ciemnej śliwki i zielonych, które są najrzadsze.

Jego powstawanie zaczyna się w momencie, gdy drzewo doznaje jakiegoś uszkodzenia kory, wtedy w magiczny sposób wydobywa się ta żywica, która po pewnym czasie twardnieje i przekształca się w bursztyn. Zanim ta roślinna żywica uległa skamienieniu i nabrała takich właściwości i kształtów, jakie widzimy w naszych projektach, była lepką substancją, co spowodowało uwięzienie owadów i ich całkowite pokrycie! Dlatego możemy znaleźć szczątki liści, owadów, a nawet kompletne komary. Jak również części tak delikatne jak skrzydła owadów, które zostały doskonale zachowane przez czas. Bałtycki bursztyn zyskał taką sławę, że w Jantarze organizowane są Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu.

Co jest takiego wyjątkowego w bursztynie bałtyckim?

Bursztyn pomaga w regeneracji tkanek organizmu, transmutuje negatywną energię i wzmacnia pozytywną energię dla lepszego powrotu do zdrowia po chorobach.

Można to lepiej zrozumieć dzięki ranie drzewa, z którego rodzi się bursztyn… Kiedy drzewo doznaje rany, wytwarza płynną substancję, która pokrywa to miejsce, aby je chronić i leczyć uszkodzenia. Ta płynna substancja twardnieje, stając się barwną żywicą, o pewnych właściwościach leczniczych i uzdrawiających, które są przenoszone do organizmu, jeśli mamy bursztyn w kontakcie ze skórą. Tak bardzo, że w czasach starożytnych wielu ludzi nosiło ten kamień, aby zapobiec chorobom reumatycznym.

Bursztyn bałtycki ma niezliczone naturalne korzyści lecznicze, ale najbardziej znany jest z łagodzenia bólów i dolegliwości, takich jak bóle głowy, astma, zapalenie stawów, bóle stawów, migreny, kolka i dyskomfort przy ząbkowaniu – bez żadnych skutków ubocznych! Ma również zdolność do gojenia ran i zmniejszania stanów zapalnych w uszach, gardle, żołądku i układzie oddechowym.